"Zło dobrem zwyciężaj" - to hasła tegorocznej ogólnopolskiej  pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

Dnia 21 VI 2014r. o godz. 5.00 ks. prefekt Artur Nowak z Akcją Katolicką z Osięcin (40 osób) wyruszył na pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej Królowej Polski. Ok. godz. 9.30 przybyliśmy do Katedry Częstochowskiej, następnie delegacje Akcji Katolickiej z diecezji przeszły w procesji pod Szczyt Jasnej Góry, gdzie sprawowana była Msza św., której przewodniczył biskup Marek Solarczyk - krajowy asystent Akcji Katolickiej. Następnie odczytano Akt zawierzenia Akcji Katolickiej Pani Jasnogórskiej. Po nawiedzeniu Kaplicy Matki Boskiej spotkaliśmy się przy pomniku Świętego Jana Pawła II. Koronką do Miłosierdzia Bożego  przed Najświętszym Sakramentem zakończyliśmy pobyt na Jasnej Górze.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny Kowalskiej.

Czas podróży wypełniła modlitwa Różańcowa, konferencja n/t objawień Matki Boskiej w Fatimie, poezja Świętego Jana Pawła II i ulubione pieśni Maryjne. Szczęśliwie dotarliśmy do Osięcin.

Anna Śledzińska-Będkowska, prezes Akcji Katolickiej.