W każdy Czwartek po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Błogosławionych Męczenników Eucharystii i jedności Kapłańskiej.

W każdy Pierwszy Piątek miesiąca o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość Adoracji do godz. 17:00

Od miesiąca maja do października Każdego 13-go dnia miesiąca Msza Święta Wieczorna połączona z Procesją Fatimską.

W dzień powszedni na 15 minut przed Mszą Świętą:
Oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca 16:30-17:00

8:00-9:00 i 16:00-16:40

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek:

„Tak, POMAGAM!”

„Tak, POMAGAM!”, to hasło IX zbiórki żywności, którą w dniach 11-12 grudnia 2015r. przeprowadziło Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi.

Jej celem  było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia np. cukier, mąka, makaron, konserwy, aby przygotować świąteczne paczki dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej.

W naszej miejscowości, z inicjatywy p. Agnieszki Matkowskiej zbiórkę przeprowadziło Szkolne Koło Caritas, działające w Publicznym Gimnazjum w Osięcinach. Podążając za słowami Chrystusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40) wolontariusze zbierali produkty spożywcze w marketach: „Biedronka” i „Dino”.

Wielu ludzi dobrej woli wsparło to dzieło miłosierdzia. Ich bezimienne, lecz płynące z serca, gesty miłości sprawiły, że światło Chrystusa dotarło do osób potrzebujących.

Dzięki pomocy, ofiarności, wrażliwości i życzliwości ludzi dobrej woli zebraliśmy 354,795 kg produktów spożywczych, które zostały rozdane osobom najbardziej potrzebującym, z terenu naszej gminy.

Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu akcji kierownictwu i pracownikom sklepów, p. Emilii Lewandowskiej, wolontariuszom, a przede wszystkim hojnym ofiarodawcom, którzy dali świadectwo ewangelicznej miłości bliźniego. Bo jak powiedział ks. bp Roman Andrzejewski: ,,Pamiętaj, aby wykorzystać szybko umykający czas i pozostawić po sobie jak najwięcej dobra.”

Niech powyższe słowa towarzyszą nam w życiu.

Agnieszka Matkowska