Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2020.04.05.

1. Dziś przeżywamy „Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej” – radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum, za chwilę będzie wołał precz z Nim, na Krzyż z Nim. Miłość Jezusa do każdego człowieka dokonuje naszego odkupienia. Jaką tego mamy świadomość zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii. Ta Niedziela Meki Pańskiej zapewne zapiszę się na długo w naszej pamięci.

2. Od poniedziałku do środy o godz. 16.30 w kościele będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżyjmy go tak, jak powinien go przeżyć człowiek kochający Boga. Szczególnie te wielkie dni. W Wielki Czwartek i Piątek nabożeństwa o godz. 18.00, zaś w Sobotę o godz. 20.00 i w niedzielę rezurekcja o godz. 6.00 Wszystkie te nabożeństwa bez udziału wiernych w kościele ze względu na potrzebną asystę.

4. W Wielki Czwartek od godz. 20.00 do 21.00 a w Wielki Piątek od godz. 19.00 do 20.00 możliwość spowiedzi.

5. W Wielki Piątek wszystkich wierzących obowiązuje post ilościowy, 3 posiłki dziennie w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.

6. Ze względu na sytuację pandemii Błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w tym roku nie będzie. Na stronie internetowej Parafii jest umieszczone błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych dla świeckich wiernych w domu.

7. Uroczysty obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Rezurekcją o godz. 6.00.

8. Nabożeństwa w wielki czwartek, piątek, sobotę i niedzielę 6.00 i 12.00 w Pierwsze i Drugie Święto będą transmitowane na Parafialnym facebooku.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Leokadia Walczak i Czesław Woźnicki, pomódlmy się w Ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas przeżywania Wielkiego Tygodnia niech Bóg obficie błogosławi