Druga Niedziela Wielkanocna 2020.04.19

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zawsze, a szczególnie teraz w trudnych i ciężkich chwilach z ufnością mamy zwracać się do Bożego Miłosierdzia.

2. W minionym tygodniu nasz rodak ks. Andrzej Tomalak, sekretarz Biskupa Ordynariusza, został mianowany przez ks. Bp Wiesława Meringa Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej we Włocławku. W tym miejscu składamy serdeczne gratulacje.

3. Począwszy od jutra 20 kwietnia zostają złagodzone restrykcje co do ilości wiernych w kościołach. W wyniku przepisów, które narzuca państwo, w naszym kościele jednorazowo może znajdować się 21 osób na Mszy św. Zostaje także przywrócona możliwość sprawowania Mszy św. pogrzebowej z trumną lub urną w kościele, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (jedna osoba na 15 m2). Nadal zachęca się, by w uroczystości uczestniczyła przede wszystkim rodzina i aby uroczystość pogrzebowa nie stanowiła okazji do dużych zgromadzeń, przed czym przestrzegają władze państwowe.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Teresa Wyżykowska i Lech Szczepański, pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas radości wielkanocnej niech Bóg obficie błogosławi