Czwarta Niedziela Wielkanocna
2020.05.03.

1. Wczoraj przeżywaliśmy Liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski, która z daty przypada dziś i jest to jednocześnie 229 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3–Maja z 1791 roku. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30.

2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o młodych ludziach, którzy borykają się z wyborem drogi życia, może to właśnie ich Pan Bóg chce powołać do wyjątkowej służby w kościele.

3. Jutro swoje święto obchodzą Strażacy z racji wspomnienia św. Floriana ich Patrona. W związku z tym w kościele o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Druhów z całej Gminy Osięciny.

4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Po nabożeństwie wieczorna Msza św., zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej zgodnie z przykazaniami kościelnymi, dlatego od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 w kościele ma miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

6. Dziękujemy za złożoną ofiarę na potrzeby Naszej Parafii w tym trudnym dla kościoła czasie, bezimiennie z ul. Kruszwickiej – 100 i ul. Mickiewicza – 200zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Polecamy prasę katolicką: „Ład Boży-Idziemy”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Jan Balcerak, pomódlmy się w Jego intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Wszystkim Parafianom i Gościom niech Bóg obficie błogosławi