Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2020.11.22.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie koniec roku liturgicznego. Należy zapytać siebie czy Jezus Chrystus jest rzeczywiście Królem i Panem mojego życia? Ta niedziela jest również dniem Akcji Katolickiej, której zadaniem jest współpraca wiernych świeckich w apostolstwie hierarchicznym – cieszmy się, że w naszej wspólnocie parafialnej takie Stowarzyszenie istnieje i wspiera życie Kościoła. Dziś ze względu na pandemię spotkania się nie odbędzie.

2. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów i w czasie Świąt Narodzenia Pańskiego.

3. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu, w związku z częstymi pytaniami i brakiem organisty, pragniemy poinformować, iż opłatki na Wigilię Bożego Narodzenia będą rozprowadzane w naszym kościele po każdej Mszy św. w zakrystii jak i na plebani począwszy od środy 25 listopada, z których dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na funkcjonowanie naszego kościoła. Parafia także nie upoważnia nikogo do roznoszenia opłatków.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę na kościół bezimiennie dla z ul. Żeromskiego – 200zł. Bóg zapłać.

5. Polecamy prasę katolicką: „Ład Boży-Idziemy”. Możemy nabywać w zakrystii świece Caritasu jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. O rekolekcjach i możliwości spowiedzi poinformujemy za tydzień w niedzielę.

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom niech Bóg błogosławi