Porządek spotkań kolędowych w kościele w Osięcinach o godz. 17.00

Wtorek 4 stycznia 2022 r. – cały Borucinek i Żakowice

Sobota 8 stycznia 2022 r. – Wola Skarbkowa i ul. Skarbka, Kujawska

Poniedziałek 10 stycznia 2022 r. – całe Jarantowice i całe Latkowo

Wtorek 11 stycznia 2022 r. – Włocławska, Kardynała Wyszyńskiego, Plac Bohaterów Powstania Warszawy, Plac Wolności

Środa 12 stycznia 2022 r. – Szkolna, Piastowska, Płowiecka, Narutowicza, Sikorskiego, Kościuszki z blokami, Kilińskiego, Traugutta

Czwartek 13 stycznia 2022 r. – Armii Wojska Polskiego, Bema, Krótka, Rataja, Konopnickiej

Piątek 14 stycznia 2022 r. – Kasprowicza, Mickiewicza z blokami, Orzeszkowej, Sienkiewicza, Leśniczówka, Słowackiego

Sobota 15 stycznia 2022 r. – Leśna, Malinowa, Ks. Kurzawy, Sportowa, Sucharskiego, Władysława Łokietka

Poniedziałek 17 stycznia 2022 r. – Kruszwicka (duża i mała), Żeromskiego, Malinowa, Jarmarczna i Olchowa

Jeżeli ktoś z Parafian ma życzenie można zaprosić kapłana na indywidualną kolędę, uzgadniając z księdzem dogodny dla siebie termin.

Czwarta Niedziela Adwentu 2020.12.20.

1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – Wieczerzą Wigilijną w gronie najbliższych rozpoczynamy Święta Narodzenia Pańskiego. Wigilia w polskiej tradycji jest dniem gdzie łamiemy opłatek, który jest znakiem naszego pojednania z Bogiem i sobą nawzajem a po nim następuje postna kolacja wigilijna. Msze św. tzw. Pasterki o godz. 22.00 i 24.00.

2. W piątek pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00 – nie będzie Mszy św. o 7.30. W drugi dzień Świąt, który przypada w sobotę: Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. W pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego kościół będzie otwarty do Mszy św. wieczornej – zachęcamy do prywatnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Żłóbku.

3. Serdecznie dziękujemy za ubranie żłóbka ks. Michałowi, Panu Kościelnemu Piotrowi i Tadeuszowi Żywica. Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. kolejna z cyklu katechez dla dorosłych w kościele i na facebooku; także będzie transmitowana na facebooku Pasterka w Wigilię o 24.00; Pierwsze i drugie święto oraz niedzielę o godz. 12.00

5. Składamy podziękowanie za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła Annie i  Mirosławowi Rogalskim z USA – 10.000zł., które już zostały przelane na spłatę kredytu w banku KDBS. Dziękujemy także za transport choinek do kościoła Panu Bartkowi Rakowskiemu. Bóg zapłać.

6. Polecamy prasę katolicką: „Ład Boży-Idziemy”. Możemy nabywać w zakrystii świece Caritasu jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na Wigilię.

7. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Jan Cęcek, Janina Błachowicz i Janusz Makowski, pomódlmy się w Ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas

Wigilii Narodzenia Pańskiego z serca błogosławimy

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wydał zarządzenie dotyczące tegorocznej wizyty kolędowej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia podajemy do wiadomości, iż tegoroczna kolęda odbędzie się w następujący sposób, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin do domu, które wyraźnie o to poproszą.

Podajemy porządek kolędy, którą rozpoczniemy 3 stycznia 2022 roku.

Trzecia Niedziela Adwentu 2020.12.13.

1. Na miarę możliwości przeżyliśmy Rekolekcje Adwentowe. Kto jeszcze będzie pragnął skorzystać ze spowiedzi jesteśmy do dyspozycji. We wtorek, środę, czwartek i piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30

2. Pragniemy podać do wiadomości, iż 23 i 24 grudnia kancelaria będzie nieczynna.

3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. kolejna z cyklu katechez dla dorosłych; także na facebooku.

4. Polecamy prasę katolicką: „Ład Boży-Idziemy”.Możemy nabywać w zakrystii świece Caritasu jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na Wigilię.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Józef Sobczyński, Henryka Poreda i Janina Dankiewicz, polećmy Ich Bożemu miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

Wszystkim Parafianom i Gościom niech dobry Bóg błogosławi