Get Adobe Flash player

Informacje

Porządek Mszy Świętej:

Niedziela i Święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Okres Wakacji:
7:30, 9:00, 11:00, 16:00

Dni Powszednie:
7:00, 17:00


Święta Cywilne Zniesione:
9:00, 17:00

W okresie wizyty duszpasterskiej zwaną kolędą Msze Święte od poniedziałku do soboty z wyjątkiem środy tylko o godzinie 7:00. Nie ma Mszy Świętej wieczornej

W sytuacjach uzasadnionych między innymi takich jak spowiedzi rekolekcyjne oraz inne uroczystości diecezjalne Msza Święta tylko o godzinie 7:00. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy 

W każdą Środę o godzinie
17:00
W każdą Niedzielę po Mszy Świętej w intencji Parafian o godz. 10:30 Nabożeństwo do Błogosławionych Męczenników Eucharystii i jedności Kapłańskiej.

W każdy Pierwszy Piątek miesiąca kancelaria parafialna nieczynna, gdyż o godz. 15:00 ma miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość Adoracji do godz. 17:00

Od miesiąca maja do października Każdego 13-go dnia miesiąca Msza Święta wieczorna połączona z procesją figury Matki Bożej z Fatimy.

Sakrament pokuty i pojednania:
W dzień powszedni na 10 minut przed Mszą Świętą oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca 16:30-17:00

Kancelaria czynna:

Poniedziałek, Wtorek

16:00-16:40

Środa nieczynne 

Czwartek, Piątek:

16:00-16:40

Sobota 8:00-9:00

W miesiącu Październiku we wyżej wymienione dni kancelaria czynna od 15:30-16:15

Kancelaria Parafialna jest nieczynna we wszystkie Święta Kościelne i Państwowe.

Artykuły

Ogłoszenia Duszpasterskie
Druga Niedziela Wielkanocna 2020.04.19

 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zawsze, a szczególnie teraz w trudnych i ciężkich chwilach z ufnością mamy zwracać się do Bożego Miłosierdzia.

 

2. W minionym tygodniu nasz rodak ks. Andrzej Tomalak, sekretarz Biskupa Ordynariusza, został mianowany przez ks. Bp Wiesława Meringa Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej we Włocławku. W tym miejscu składamy serdeczne gratulacje.

 

3. Począwszy od jutra 20 kwietnia zostają złagodzone restrykcje co do ilości wiernych w kościołach. W wyniku przepisów, które narzuca państwo, w naszym kościele jednorazowo może znajdować się 21 osób na Mszy św. Zostaje także przywrócona możliwość sprawowania Mszy św. pogrzebowej z trumną lub urną w kościele, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (jedna osoba na 15 m2). Nadal zachęca się, by w uroczystości uczestniczyła przede wszystkim rodzina i aby uroczystość pogrzebowa nie stanowiła okazji do dużych zgromadzeń, przed czym przestrzegają władze państwowe.

 

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Teresa Wyżykowska i Lech Szczepański, pomódlmy się w ich intencji: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek..., Niech Odpoczywają w Pokoju Wiecznym.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom na czas radości wielkanocnej niech Bóg obficie błogosławi